Цікавий світ зоології

Цікаві факти про тварин
-          Щоб зробити кілограм меду, бджілка повинна облетіти 2 млн. квіток;
·                 Вага страусиного яйця може досягати 1,5 кг.
     Джерело: http://tvarunu.com.ua/tsikave/242/244/
·             Висушені яйця (ікра) морської креветки можуть зберігатися роками, але як тільки потрапляють у воду, «вилуплюються» через кілька годин;
·                    Кури не їдять в темряві
     Джерело: http://tut-cikavo.com/tvarini
·       Знайомся! Це дивовижне морське створіння, схоже на кумедного баранчика,— голожаберний молюск Костасіелла курошимі (Costasiella kuroshimae). Завдяки своїй казковій зовнішності цей вид нещодавно прославився на увесь світ та миттєво підкорив серця мільйонів інтернет-користувачів
Джерело:http://pustunchik.ua/ua/online-school/biology/zoology/molusk-costasiella-kuroshimae

Костасіелла курошимі (Costasiella kuroshimae)
Джерело фотографії: 
http://pustunchik.ua/ua/online-school/biology/zoology/molusk-costasiella-kuroshimae
    
Кенгуру, рятуючись від погоні, може перестрибнути через перешкоду висотою до 3 м.
       Найменший сухопутний ссавець – етруська землерийка. Її довжина від голови до хвоста становить 6-8 см, довжина хвоста – близько 2,5 см, важить землерийка 1,5- 2,5 грамів.
Етруська землерийка
Джерело фотографії:http://procikave.com/tsikavi-tvarini.html
     Гусінь може підняти вантаж приблизно у 25 разів більший за власну масу, а мурахи – у 100 разів.
   Кліщ виживає після шести років голоду, а блощиця – після семи. Проте, рекордсменом в цьому "змаганні" є павук, який живе в Індії. Він може обходитися без їжі протягом 18 років!
     Щоб глибше пірнати під воду, крокодил ковтає каміння.
Джерело: http://cikavi-fakty.com.ua/cikavi-fakti-pro-tvarinchastina-1/

Казки і легенди про тварин
Лелека. Бог дав людині лантух і наказав віднести далеко в ліс і закопати з умовою не розв’язувати і не заглядати в нього. Та  на півдорозі чоловік не витримав і поцікавився, що ж він несе. Тоді з мішка повистрибували жаби, вужі та змії і розповзлися по всьому світові. Розгніваний Бог перетворив чоловіка на лелеку і звелів ходити по полях та болотах і збирати усяке гаддя. Люди вірили, що лелека приносить щастя тій оселі, де він збудував гніздо. Якщо ж хтось зруйнує гніздо, то лелека принесе вогню і спалить хату, або накличе блискавку.
Джерело інформації:

Лелека
Джерело фото: http://stelmashuksvetlana.blogspot.ru/p/blog-page_3202.html
Чому не можна бити жаб
У далекі часи жили-були чоловік і жінка. Мали вони велике господарство, але порала його тільки жінка. Бо чоловік був ледар, якого ще світ не бачив. Тільки й знав їсти та спати. Та ще — на дуду грати. Від неробства він мав велике черево, важке воло на підборідді та малі руки й ноги.

Продовження легенди: http://kazkar.info/ua/chomu_ne_mogna_biti_gab/

Охорона тваринного світу. Червона книга України.
"Червона книга України" - основний документ, в якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних і таких, що знаходяться під загрозою зникнення, видів тварин і рослин, на підставі якого розробляються наукові і практичні заходи, спрямовані на їх охорону, відтворення і раціональне використання.
     Для кожного виду тварин і рослин наведено малюнок і карту-схему поширення, а також відомості про чисельність, розмноження, вжиті заходи охорони та ін.
Тваринний світ України відрізняється розмаїтим видовим складом і включає за приблизними підрахунками 44 800 видів тварин. На території України — багато унікальних природних місцевостей, де водяться рідкісні реліктові або ендемічні тварини.   
    У зв’язку з інтенсифікацією господарської діяльності, що проникає у найвіддаленіші куточки, і посиленням негативного впливу антропогенних факторів на природне середовище, збереження тваринного і рослинного світу стало одним з найактуальніших завдань держави.
    Серед численних проблем охорони природи особливе місце належить збереженню та раціональному використанню диких тварин, найменш захищених від людської діяльності. Необхідність охорони тварин і рослин поряд з охороною атмосфери, земель, надр і вод відображена у багатьох документах міжнародного співробітництва: Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, які перебувають під загрозою зникнення (1973), Всесвітній стратегії охорони природи (1978), Червоній книзі Міжнародного Союзу охорони природи та природних ресурсів (МСОП), Європейському Червоному списку тварин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі (1991), у Червоних книгах окремих країн.
     Мета заснування Червоної книги - поліпшення охорони рідкісних та таких, що знаходяться під загрозою зникнення видів рослинного і тваринного світу; є основою для розробки подальших дій, спрямованих на охорону занесених до неї видів тварин і рослин.

Перший том - «Червона книга України. Тваринний світ» - складається з 11 розділів, що включають статті про 382 види тварин.
Ознайомитись із тваринами, занесеними до Червоної книги України можна, перейшовши за посиланням: http://redbook-ua.org/











Немає коментарів:

Дописати коментар